T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ DOKAP’A ÇALIŞMA ZİYARETİNDE BULUNDU

Yayın Tarihi : 29.1.2021

Artvin İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun OKUR ve İlimiz tarım sektöründe faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, 26.01.2021 tarihinde DOKAP' a çalışma ziyaretinde bulundular. Söz konusu ziyarete İl Müdürümüz Dursun OKUR, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Talip IŞIK, Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Azam DEMİRCİ, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim DURMUŞ, Mantar Üreticileri Birliği Başkanı Ali Fuat BEYAZ,  Artvin Ziraat Odası Başkanı Köksal PORTAKAL ve Artvin İl Encümeni Hüseyin UZUNHASANOĞLU katılım sağlamışlardır.

Yapılan çalışma ziyaretinde İlimizde uygulanması planlanan Artvin İli Kompost Üretimi ve Paketleme Tesisi Projesi protokolü imzalandı. İl Müdürü Dursun OKUR, DOKAP' ın bölgemizde tarımsal kalkınmaya önemli katkılarda bulunduğunu, İl Müdürlüğü olarak uygulanan birçok projenin DOKAP kaynakları ile finanse edildiğini ifade ederek, DOKAP' a teşekkür etti. OKUR, 2021 ve sonraki yıllarda da DOKAP' tan desteklerini esirgememelerini temenni ettiğini belirtti.

Ayrıca yapılan çalışma ziyaretinde İlimizde uygulanmakta olan projeler değerlendirerek, 2021 yılı ve sonrasında uygulanması planlanan projeler istişare edilmiştir. DOKAP BKİ Başkan Hakan GÜLTEKİN ve Başkan Yardımcısı Şeref DEMİR, yapılan bu ziyaretten memnuniyetlerini ifade ederek, Artvin ilinde uygulanmakta olan projelerden memnun olduklarını, önümüzdeki süreçte uygulanması planlanan projelere de destek sunacaklarını ifade etmiştir. Karşılıklı iyi niyet ve temenniler ile ziyaret sona ermiştir.